Počasí

Ostrov Rhodos bývá velmi často mnohými lidmi  označován za jedno z nejteplejších a nejslunečnějších míst v oblasti Středozemního moře. Podívejte se na aktuální počasí Rhodos i s předpovědí. Tento ostrov se může pochlubit více než 300 slunečnými dny během celého roku.


Podnebí ve Středomoří se projevuje zejména horkým a suchým létem, blankytně modrou oblohou bez mráčků. Příjemným zpestřením je jemný letní vánek, který přináší velkou úlevu zvlášť při obrovských vedrech. V horských oblastech je logicky mnohem chladněji. Vše je dáno hlavně faktem, že srážky bývají v horských oblastech mnohem vydatnější.

V zimě bývají hory obvykle zasněžené. V nížinách je zima prakticky zanedbatelná, málokdy sněží a mrzne. Nejchladnějším obdobím je leden a také únor. Jak by mohl být našinec zvyklý, mohli bychom čekat, že teploty klesají pod nulu. Není tomu tak,  i v lednu a únoru  jsou teploty nad nulou – pohybují se okolo deseti stupňů nad nulou. Teplota vzduchu se v letních měsících pohybuje průměrně kolem 31 stupňů Celsia, ale není nic výjimečného, když rtuť teploměru vystoupí i výše. Zhruba v půli května přestává pršet a až do půle října je teplo a sucho. Mraky naleznete na obloze jen velmi sporadicky, spíše vůbec.

Noční teploty se pohybují okolo 20 - 25 stupňů Celsia, přes den pak bývá 25 - 35 stupňů, což odpovídá již zmiňované průměrné teplotě. Jestliže nefouká žádný vítr, může  teplota dosáhnout až docela dost nepříjemných 40 stupňů Celsia. Nepříjemná není ani tak ona teplota čtyřicet stupňů celsia, ale nesnesitelně nízká vlhkost vzduchu. Ten je opravdu suchý jako troud a umocňuje tak problémy s dýcháním u některých osob. Tento případ však ale není až tolik častý, jelikož naštěstí Rhodos částečně zasahuje jev, jež nese jméno Meltami. Díky tomuto jevu se vzduch ochlazuje, a tak se na Rhodu můžeme radovat z příjemného počasí  i v té nejvyšší rozběhnuté sezoně v červenci a srpnu.


Teplota vody se zde v letních měsících ( máme li na mysli červenec a srpen) pohybuje  v průměru kolem příjemných  25 stupňů Celsia. Co si budeme nalhávat, teplota je to ke koupání přímo ideální, i když otužilci i zimomřiví lidé by mohli mít jiný názor. Nicméně není výjimkou, když teplota moře vystoupí ještě výše. Když vše shrneme, pro Středoevropany je Rhodos nejpřitažlivější asi v dubnu a květnu. Touto dobou se celý ostrov zelená krásnou přírodou, teplota přes den nevystoupí nad dvacet pět stupňů Celsia. Koupat se lze od poloviny dubna do začátku listopadu.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 16°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 17°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.45 CZK

USDUSD = 21.93 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist