Praktické informace

Naprostá většina Řeků je se svým vyznáním hlásí k pravoslavné církvi. Pokud jedete navštívit některý  z kostelů, je třeba zvolit vhodné decentně vzhlížející oblečení. Řekové jsou sice vesměs příjemní a komunikativní, ale občas neškodí držet se trochu zpátky.


V Řecku se ostatně jako ve většině zemí jižní části starého kontinentu dodržuje v létě doba poledního klidu. Ta je zákonem stanovena na 14.30 až 17.00 hodin. Přísně zakázáno je  v Řecku táboření na místech, která k tomu nejsou určena. Dejte si také bedlivý pozor na veškeré své cennosti. Kapsářství a kriminalita s ním spojená v posledních letech na území nejen Řecka, ale i Rhodu roste. Důležité upozorněn se také týká vojenských pásem okolo státních hranic.

Vjezd do těchto pásem taktéž není doporučován. Jak se Řekové staví k drogám? Jakékoli množství drog je na území Řecka postihováno několikaletými tresty. Stejně tak je třeba dát si pozor na to, abyste u sebe a nebo v autě nepřechovávali nože nebo například slzný plyn. To je poté souzeno jako nepovolené ozbrojování a trestu se také nevyhnete.  Dále je vcelku známo, že Řekové se příliš nemají v lásce s Tureckem. Budete li s některým s Řeků hovořit, tak se tomuto tématu raději vyhněte.

Rozhodnete-li se po Řecku cestovat na vlastní pěst, to znamená vlastním vozidlem, je třeba mít u sebe platný řidičský i technický průkaz vozidla a nezapomenout zelenou kartu. Řecko je  také na předních pozicích  v jednom nelichotivém žebříčku, a to v úmrtích na silnicích. Nicméně jak poznáte místní řidiče, tak  možná budete vědět proč.


Dalším důležitým bodem je potápění. Potápění s přístroji je dovoleno pouze v některých lokalitách. Nemluvě o tom, že potřebujete zvláštní povolení.


Dbejte také na bezpečnost při procházení turistickými stezkami v areálech archeologických památek, protože jsou často i v ne úplně dobrém stavu. Hrozí tak nebezpečí různých úrazu spojených a s pády a podobně.


Budete li ubytování v kempu, pak vězte, že kempy mají slušné vybavení  a zázemí pro vaření. Hovoříme li o teplotách v noci, pak musíme konstatovat, že  létě je dost teplo, ale i tak lehký spacák  zimomřivějším jedincům nezaškodí. Pro zásuvky není třeba žádného adapteru, fungují na napětí 220 V.


Pro ty, kteří se rozhodnou se na své dovolené zvěčnit s místními památkami, máme dobrou zprávu, příplatky za kameru nebo fotoaparát se na památkách povětšinou neplatí.  S používáním stativu ale asi nepochodíte.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 16°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 17°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.45 CZK

USDUSD = 21.93 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist