Vízum, vstupní formality

Fakt, že Česká republika vstoupila do Evropské unie, umožňuje českým občanům vstupovat a pobývat na území ostatních států Evropské unie bez omezení. Nicméně k dispozici musíte mít vlastní platný cestovní doklad nebo průkaz totožnosti, jímž je obč. průkaz vydaný po roce 1993, tedy typ identifikační karty. Po řidičích není vyžadován mezinárodní řidičský průkaz. Stačí, když se prokáže  platným národním řidičským oprávněním. Potřebujete také samozřejmě technický průkaz a zelenou kartu jako doklad o pojištění  vozidla.  Převáženým zvířatům je třeba nechat vystavit mezinárodním očkovací průkaz.


Nastala-li situace, kdy byl českému občanovi v minulosti například odcizen cestovní doklad a dotyčný člověk  si není jist, zda jeho doklad nebyl zneužit, a proto chce zjistit, zda se nenachází na seznamu osob se zakázaným vstupem na území schengenského prostoru, je možné se s žádostí v angličtině obrátit na následující instituci: DATA PROTECTION AUTHORITY, 8 Omirou str., 10564, Athens, Greece, tel.: 003110/3352602-4-5, fax: 003110/3352617.


Zrušeny byly zákazy vstupu na území Řecka na základě administrativního vyhoštění z důvodu nezákonného vstupu, pobytu a  nebo práce. Občané, kteří figurují v národní databázi nežádoucích osob na základě soudního rozhodnutí v řecké národní databázi, však nadále zůstávají a vstup na území Řecka jim nebude dovolen.


Celní předpisy zcela odpovídají ostatním zemím EU, zakázán je zejména vývoz jakýchkoliv předmětů, které mají prokazatelnou  historickou hodnotu.


Děti musí být zapsány v pasech svých rodičů a nebo je nutné, aby měly svůj vlastní cestovní doklad.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 16°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 17°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.45 CZK

USDUSD = 21.93 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist