Tipy na výlet

Hlavní město Rhodos

Metropole nesoucí stejné jméno jako samotný ostrov leží na severním cípu poloostrova a je jediným místem, na kterém lze vidět směsici historie a současnosti ostrova. Historie tohoto města sahá až někdy do dob 5. století před naším letopočtem. Ze tří stran je hlavní město omýváno mořem a budete-li mít štěstí, pak spatříte břehy Malé Asie. Rhodos se postupem času stal námořní metropolí Řecka. Ve výčtu historických  míst ve městě začneme samozřejmě starobylým centrem samotného města. Uličky centra města jsou velmi vkusné, na malých náměstích naleznete kostely, mešity, stavby z období, kdy na ostrově vládli Johanité.


Dále je možné zhlédnout zde turecké lázně a synagogu. Většina obydlených domů taktéž  pamatuje několik staletí.  Některé z těchto nemovitostí byly upraveny na stylové hotely.


Ať už se jedná o obchody se suvenýry, taverny a další budovy občanské vybavenosti. Kolem historického jádra vznikla ve 20. století jakoby druhá část města - nový Rhodos. Nový Rhodos, tedy moderní město Rhodos (i s městskými částmi Asgourou a Kritika) je se svými 600 tisíci obyvateli největším městem Řeckých ostrovů. Nová část Rhodu jakoby tvoří protipól staré historické části.


Budeme-li jmenovat některé z památek, pak nelze nezačít Rytířskou čtvrtí. Hlavní osou rytířské čtvrti je Rytířská ulice neboli Odos Ipoton. Důležitými místy na této ulici byly hostince, ve kterých se scházeli řádoví rytíři ke společnému jídlu, k různým audiencím a poradám. Ulička je plná prvků gotické architektury, zejména chrličů, říms, erbovních štítů podobně. Sídlí zde italský a francouzský konzulát a hlavní budovy tady mají také sídla kanceláře správy památkové péče.


Na náměstí Platia Klevoulou, kde ústí Rytířská ulice, se nachází vchod do paláce velmistrů. Palác velmistrů majestátně ční na nejvyšším místě staré části města. Díky svému cimbuří a rohovým věžím tato budova vypadá jako mohutná pevnost. K výzdobě paláce byla  Italy použita celá řada uměleckých děl.


Další významnou památkou je přístav Mandraki, který sloužil v období antiky jako válečný přístav. Neméně zajímavá je také židovská čtvrť a synagoga. Pakliže navštívíte turecké lázně a mešity, určitě neprohloupíte. A nyní malinko z jiného soudku, jestli jste příznivci hazardu a máte rádi vzrušení a požitek z hazardních her, tak musíte logicky navštívit místní kasino. Naleznete zde 34 herních stolů a více než 300 hracích automatů.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 16°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 17°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.45 CZK

USDUSD = 21.93 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist